Šī gadā martā arhitektu un interjera dizaineru grupa no Latvijas devās dienu garā ekskursijā uz Lietuvas pilsētu Ukmerģi, lai iepazītos ar vadošo biroja mēbeļu ražotāju Austrumeiropā, uzņēmumu Narbutas Furniture Company, tā fabriku un produkciju. Ekskursijas laikā, ko organizēja Narbutas Furniture Company pārstāvji Latvijā, SIA THOMSON Furniture, arhitekti un dizaineri izpētīja uzņēmuma ražotni un tehnoloģiskos procesus, personīgi iepazinās ar kompānijas dibinātāju un vadību, kā arī pārliecinājās par jaunākās mēbeļu sērijas ergonomiku un kvalitāti.
Lai personīgi pārliecinātos par Narbutas Furniture Company UAB produkcijas kvalitāti, THOMSON Furniture rīkotajā ekskursijā piedalījās 24 vadošie Latvijas arhitekti un interjera dizaineri, kuri ikdienā nodarbojas ar biroja telpu radīšanu. Viens no ekskursijas mērķiem bija parādīt, ka ergonomiskas biroja mēbeles var izskatīties izcili, neiesaistoties kompromisos ar stilu, turklāt to ražošana notiek tepat, Baltijā. Par programmas naglu kļuva uzņēmuma jaunākās sērijas JAZZ prezentācija, ko iedvesmojusi cilvēku un tehnoloģiju mobilitāte.
Par situāciju biroja vidē:
Mēbeļu uzņēmuma Narbutas Furniture Companymārketinga vadītāja Dovile Miškelevičiene (Dovilė Miškelevičienė) ieskicēja esošo situāciju biroju vidē: „Biroju darbinieki ir kļuvuši mobilāki. Tagad atsevišķie kabineti tiek aizstāti ar atvērtā tipa birojiem, sniedzot gan nozīmīgus ieguvumus, gan atklājot arī vairākus trūkumus: darbiniekus nogurdina nepārtrauktais troksnis birojā, privātuma trūkums un telpu neesamība spontānām sanāksmēm. Profesionāļi aizvien vairāk novērtē personisko komfortu, kas nosaka mūsu darba rezultātus,” stāsta Dovile Miškelevičiene.
Ņemot vērā modernās vides radītos izaicinājumus un mēbeļu ražotāja apņemšanos piedāvāt konkurētspējīgu produktu, sadarbībā ar dāņu dizaineru pāri Kristīni Strandi (Christina Strand) un Nīlu Hvasu (Niels Hvass) tika izstrādāta jauna ergonomiska biroja mēbeļu sērija Jazz, kurā ietilpst gan mēbeles vadītājiem un pastāvīgajiem biroja darbiniekiem, gan arī mēbeles spontānām sanāksmēm un atpūtas zonai. Sērijas galvenā īpašība ir darba virsmu maināmais augstums, kas ļauj strādāt arī stāvot, lakonisks, moderns dizains un interesanti materiāli, piemēram, betons vai vilna.
Par jaunajiem dizaina risinājumiem:
“Bieži vien jaunie dizaina risinājumi izriet no jaunām vajadzībām. Eiropas Savienības (ES) darba regula nosaka, ka darbiniekiem darba vidē jāpiedāvā galds ar maināmu augstumu, ja cilvēks pie šī galda strādā vairāk nekā astoņas stundas dienā,” skaidro Inese Rugāja, THOMSON Furnituretirdzniecības vadītāja, papildinot, “Mēs esam priecīgi, ka mūsu sadarbības partneris izstrādāja izcilu JAZZ sēriju ar motorizētām darba virsmām. Protams, mūsu partneris arī agrāk piedāvāja transformējamus galdus, taču šī sērija ir pirmā, kas iekļauj akustiskās starpsienas, atpūtas zonas mēbeles, regulējamas darba virsmas, kā arī mēbeles dokumentu arhivēšanai.” I. Rugāja piemin, kaJazz sērija tika prezentēta Stockholm Furniture & Light Fair 2014, un ieguva augstākos novērtējumus arī uzņēmuma konkurentu vidū. „Man ir patiess prieks, ka mums izdevās parādīt JAZZ sēriju arī Latvijas arhitektiem un interjera dizaineriem, nodrošināt viņus ar AutoCad moduļu bāzi, veiksmīgi integrējot sēriju jaunajos biroju projektos,” atklāj THOMSON Furnituretirdzniecības vadītāja.
Eksperta viedoklis:
“Konkrētajā Lietuvas uzņēmumā viesojos jau otro reizi un guvu jaunus iespaidus, vērtīgu informāciju un personīgus kontaktus gan ar lietuviešu ražotājiem, gan Latvijas kolēģiem,” stāsta interjera dizainere Anita Grase, kura jau veiksmīgi izmantojusi Narbutas sēriju AIR savos projektos, “Jazz ir laikmetīga un lakoniska ar jaunu funkciju - augstuma regulējumu. Domāju, ka visas jaunās sērijas savstarpēji komplektējas, tādējādi ir plašāk lietojamas.”
Pirmajā braucienā, ko SIA THOMSON Furniture rīkoja 2012. gadā, tika aktualizēta Narbutas kvalitāte un dizains, tika noslēgti līgumi ar klientiem jaunos segmentos, pilnveidota izpratne par ražotāja konkurētspēju. Turklāt daudziem bija iespēja uzzināt, ka iepriekš tik iecienītais zīmols Narbutas nekur nav pazudis. Savukārt, 2014. gada brauciena mērķis bija parādīt ergonomikas nozīmību, paužot cerību, ka arhitekti un dizaineri saviem klientiem stāstīs, ka uzņēmuma veiksme sakņojas tieši darbinieku veselībā. Par nožēlu Latvijā šādi produkti pagaidām tiek pasūtīti samērā nelielā daudzumā, jo darba devēji šim jautājumam nepievērš pietiekamu uzmanību.