Juliāns Ellerbijs (Julian Ellerby), Franklin Till stratēģijas vadītājs
Mēs visi varam ar prieku sagaidīt jaunas darba pasaules ātrumu, efektivitāti un daudzveidību – bet, kā aizvien vairāk rāda pētījumi, daudzu darba vietu fiziskā vide netiek līdzi pārmaiņām, kas tagad ir mūsu ikdienas sastāvdaļa. Darba vietas dizainam radikāli jāpārveidojas. Uzņēmumu vadītājiem un viņu dizaina partneriem jārada darba vietas, kuru mērķis ir ne tikai iegūt vērtību no cilvēkresursiem, bet arī radīt tiem paredzētu vērtību.
Žurnāla Storeys laišana klajā: Jauns iedvesmojošs izdevums dizaina nozarē
Šīs sadarbības projekta ietvaros, ko īstenojam kopā ar Tarkett, laists klajā jauns izdevums ar nosaukumu: Storeys Journal. Pirmajā numurā The Workplace Issue (Darba vietas jautājums) pētīti mūsdienu izveidotai videi paredzēti daudzslāņaini risinājumi, reaģējot uz izaicinājumiem veselības un labklājības jomā. Šeit apkopoti arhitektu un dizaineru iedvesmojoši stāsti, paužot nākotnes darba vietas redzējumu.
Mēs atklājām, ka inovatīvais A&Ds nerada, kā varētu sagaidīt, nākotnes biroju, kas ir automatizēts, tehnoloģiju un mākslīgā intelekta kontrolēts. Tā vietā – visinteresantākie mūsu atklātie piemēri ir biroju dizaini, kas apmierina darbinieku emocionālās, sociālās, garīgās un fiziskās vajadzības.
Kas darba vietu padara uz cilvēku orientētu?
Šajā pētījumā mēs noteicām uz cilvēku orientētas darba vietas izveides trīs būtiskus aspektus. Tiem jābūt:
- Omulībai – jādod iespēja radīt kultūru un kopienu, pateicoties cilvēku un ideju pozitīvai saskarei. Tādi uzņēmumi kā Vitsœ un Space 10, piemēram, veicina inovatīvu darba kultūru, iekļaujot savā biroju dizainā talantu uz atklājumiem, izmantojot arhitektūru, lai iezīmētu vietu mijiedarbībai un eksperimentēšanai, un pieļautu pozitīvu sadursmi starp saviem cilvēkiem un komandām.
- Mainīgumam – vienlaidu pielāgošanās dzimuma un vecuma ziņā aizvien atšķirīgākā darbaspēka mainīgajām vajadzībām, dzīvesveidam un darbam. Tādi dizaineri kā Form Us With Love veido vienkāršas, dinamiskas mēbeles ar nepreskriptīvām formām, kas pieļauj daudzus pielietojumus.
- Spēcinošam – spēcinot darbinieku prātu, ķermeni un garu, lai veicinātu viņu veselības un laimes kopumu. Tādi arhitekti kā Equipo de Arquitectura Paragvajā ir viena no firmām, kas pārveido to, kā mēs fiziski dalām savu vietu ar dabu. Nesen īstenotajā projektā komanda iekļāvusi mežu, iestrādājot biroja dizainā divus nobriedušus kokus.
Lai gan šīs idejas pašas par sevi nav radikālas, skatot tās kopumā, mēs ticam – tās var spēj nest vēsti un iedvesmu, tiecoties uz un paužot katras darba vietas mērķus: aptvert katra darbinieka cilvēcisko potenciālu un patiesi ietekmēt to.
Iedzīvinot pārdomātu darba vietu
Storeys Journal turpina The Great Indoors (Lieliskas iekštelpas)pašreiz īstenoto izpētes projektu Rethinking Workplace (Pārdomāta darba vieta), kura ietvaros tiek pētīts, kā cilvēki visā pasaulē jūtas savā darba vietā. Tarkett pazīstams ar savu uz nākotni vērstu izpēti un koncentrēšanos uz vides ziņā apzinātu nākotni – galvenajām vērtībām, kas veido The Great Indoors pamatu – un degsmi, kas tai kopīga ar FranklinTill.
Mēs nekad neesam ticējuši viendienīgām sezonālām tendencēm; mēs meklējam lielas idejas un inovācijas, kas var palīdzēt virzīt pārmaiņas, lai veidotu labāku nākotni.
Mūsu darbs FranklinTill pamatots pedantiskā izpētē, kas pauž mūsu prakses radošo aspektu. Makrolīmenī mēs apvienojam jaunākās sociāli kulturālās, zinātniskās un tehniskās jomas liecības, lai iegūtu dizaina ideju un prakses pašreizējo tendenču efektīvu pārskatu. Tad mēs identificējam dizainerus, ražotājus, novatorus un izgatavotājus, kas iedzīvina šīs idejas, izvirzot priekšplānā jaunus estētikas un dizaina virzienus.
Ar Storeys Journal palīdzību, līdz ar The Great Indoors, mēs ceram iedvesmot un informēt, palīdzot Jums radīt ilgtermiņa idejas, kas saskaņotos ar patērētāju izturēšanos un dizaina tendencēm.
Lasīt rakstu angļu valodā ŠEIT.