Pēdējā laikā daudz tiek runāts par industriālā stila iezīmēm mājokļa interjerā. Ko tas nozīmē, kas tam raksturīgs, un kā to ieviest savā mājoklī? Padomos par to, kā piešķirt akcentu telpām un kā izvēlēties daudzfunkcionālus un elegantus gaismas risinājumus, dalās JUNG.
Tiek uzskatīts, ka industriālais stils radies ASV Lielās depresijas laikā, pagājušā gadsimta 30. gados, kad daudzas fabrikas un manufaktūras bankrotēja, bet uzņēmumu telpas sāka izīrēt un pārvērst par dzīvojamām.
Un, ja sākumā šī estētika tika uzskatīta par piespiedu neērtībām, tad jau 70. gados kļuva par novērtētu oriģinalitāti – industriālajā stilā tika veidoti biroji, bāri, galerijas, viesnīcas, veikali un arī moderni dzīvokļi. Visbiežāk industriāla stila mājokli raksturo augsti griesti, apvienotas, plašas telpas, lieli logi, betons un metāls apdarē, nenomaskētas komunikācijas, maz dekoru.
Industriāla stila dzīvoklī lieliski izcelsies materiāli ar izteiksmīgu faktūru – betons, raupjš apmetums, neapstrādāta koksne un akmens, ķieģeļi, kā arī matēts metāls ar rūsas vai nodiluma pazīmēm. Interjerā labi der dzelzs, tērauds, alumīnijs, taču jāņem vērā, ka spīdošs misiņš vai zelts nederēs, jo ar savu spožumu izjauks stilistikas balansu. Runājot par sienām, visefektīgāk izskatās betona sienas, uz kurām redzamas plaisas un nelīdzenumi. Grīdām derēs ielejamais betons, koka dēļi, matētas, liela izmēra pelēkas vai pelēkbrūnas flīzes.
Ideja par fabrikas telpām līdzīgu stilizāciju diktē arī attiecīgu krāsu paleti. Vadošais tonis – pelēkais un daudzveidīgas tā nokrāsas. To var papildināt ar balto, bēšo, melno, tumši zilo, tumši zaļo un brūno toni. Matētas metāliskās virsmas ar rūsas efektu arī palīdz uzturēt urbāno atmosfēru.
Ja industriālais stils tiek lietots kopā ar minimālismu, ir ieteicama baltās krāsas dominance, ko papildina ar dažiem košiem akcentiem aksesuāros, plakātos un sīkos dekoros. Bieži vien šī interjera stila veidošanā tiek izmantots tieši viena toņa risinājums, kad sienas tonē gaišākas, bet grīdu atstāj tumšu.
Ļoti tipiski ir rūpnieciska stila griestu ķermeņi no metāla, kombinējot tos ar presētu stiklu. Kupoli var būt minimālistiski – lodes vai konusa veidā, kā arī līdzīgi režģim. Stiprinājumiem izmanto dažādas detaļas no rūpniecisko telpu aprīkojuma – ķēdes, troses, kronšteinus u.c.
Interjerā lieliski iederēsies arī JUNG piedāvātie LS Cube gaismas slēdži, kas vienlaikus kalpo arī kā dizaina objekts. Tas ir lieliski piemērots plašām, industriāla stila telpām. Slēdzis lieliski izcelsies uz betona vai akmens virsmām, tāpat LS Cube dizains radīs dinamisku noskaņu arī uz raupja koka balstiem. LS Cube ir pieejams dažādās krāsu un materiālu variācijās.
Kas attiecas uz dizaina priekšmetiem, interjerā iederēsies lieli, abstraktas mākslas audekli, vecas ceļazīmes, melnbaltas fotogrāfijas, ielu kultūras elementus – grafiti, izkārtnes, lukturi, plakāti, liela izmēra spoguļi. Tomēr, lai mājokli padarītu nedaudz omulīgāku, ieteicams izmantot arī tekstilu – paklājus, padilušus grīdas celiņus, dažāda izmēra dekoratīvos spilvenus, kā arī telpaugus.
JUNG ir viedo māju tehnoloģiju ražošanas uzņēmums, kas piedāvā gan dažādus viedos inženiertehniskus risinājumus, gan arī augstas kvalitātes slēdžus un kontaktligzdas simtiem dažādās dizaina variācijās. Kopš uzņēmuma dibināšanas 1912.gadā JUNG produkti tiek ražoti tikai Vācijā. JUNG produkti, kas marķēti ar uzrakstu "Made in Germany", tiek augstu novērtēti visā pasaulē un uzskatīti par tehnoloģijas, funkcionalitātes un dizaina kvalitātes paraugu.