Dzīvojot dinamiskā ikdienā, mājas ir vieta, kur vēlamies atpūsties. Ja reizēm dienas beigās ir iespējams iztikt bez funkcionālas virtuves, tad vannas istaba ir telpa, kas tiek apmeklēta regulāri un kurā nereti vēlamies relaksēties. Lietuviešu interjera dizainere Deimantė Uleckytė dalās vērtīgos padomos, kādus mūsdienīgus gaismas risinājumus izvēlēties vannas istabā, lai telpu padarītu ērtu un mājīgu.
Nedrīkst aizmirst par kvalitatīvu santehniku
Iekārtojot vannas istabu, sākotnēji ir jāsaprot, kas to izmantos un cik regulāri tā būs nepieciešama.
“Es vienmēr iesaku noskaidrot, kāds ir šīs telpas vēlamais mērķis – tā būs personīgā telpa, vannas istaba bērniem vai viesiem? To ir vēlme padarīt par relaksācijas zonu, vai tomēr pietiek tikai ar dušu? Vai vēlamies šajā telpā veikt kādas skaistumkopšanas procedūras? Ir dažādi fundamentāli jautājumi, uz kuriem jārod atbildes,” stāsta interjera studijas “Dunamai” dizainere.
Tāpat, plānojot vannas istabas telpu, dizainere iesaka izvērtēt, kāda santehnika tajā ir nepieciešama un cik daudz, kā arī kāda veida apgaismojums. Iekārtojot šo telpu, speciāliste visbiežāk iesaka izvēlēties trīs vai četrus gaismas risinājumus.
“Pamata apgaismojumam jābūt bagātīgam un maksimāli izkliedētam visā telpā, jo tas noderēs, gan uzkopjot telpu, gan veicot dažādas skaistumkopšanas procedūras. Tāpat iesaku padomāt par nakts apgaismojumu, kuru apvienojot ar gaismas dimmera regulēšanas funkciju, jūs varat telpā radīt gan romantisku atmosfēru, gan, piemēram, baudīt SPA rituālus. Tāpat ērts ir uz kustībām reaģējošs gaismeklis, ja vannas istabā ir nepieciešams apgaismot tikai noteiktu zonu. Nevar aizmirst arī par spoguļa gaismu.”
Funkcionāli risinājumi mājīgumam un komfortam
Visbiežāk vannas istaba ir tā telpa, kur mēs gan uzsākam, gan nobeidzam dienu, tāpēc ir ieteicams pievērst uzmanību ne tikai praktiskiem, bet arī estētiskiem risinājumiem.
"Katram mājokļa iemītniekam ir pašam jāizlemj, - kādu viņi šo telpu vēlas, kādus apgaismojuma akcentus izvēlēties. Pēdējo gadu laikā cilvēki ļoti bieži izvēlas gaismekļus iebūvēt zem mēbelēm, tualetes poda, dekoratīvajās sienās. Jebkurā gadījumā aicinu atcerēties, ka izvēlētais apgaismojums būs viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmēs telpas atmosfēru,” norāda dizainere.
Lai telpā varētu radīt gan mājīgumu, gan komfortu, sanitāro sistēmu ražotājs “Geberit” iesaka izvēlēties unikālo apgaismojuma sistēmu ComfortLight, kuru iespējams integrēt dažādās vannas istabas zonās, elastīgi pielāgojot vannas istabas lietotājam.
"No apgaismojuma ikdienas sievišķīgajiem vai vīrišķīgajiem sejas rituāliem līdz sveču gaismas noskaņai SPA vakaram. Tāpat ComfortLight var pielāgot atbilstoši diennakts laikam – ieslēgt, izslēgt, aptumšot un ne tikai,” stāsta “Geberit” pārstāvis Tadas Ivanauskas.
Vairāk nekā nakts apgaismojums un vienkārši spogulis
T. Ivanauskas iesaka īstenot stratēģiski pārdomātu vannas istabas apgaismojuma sistēmu atbilstoši dizaina principiem, balstoties uz izturīgiem Šveices kvalitātes produktiem.
"Ir iespēja izvēlēties apgaismojuma moduli Geberit Duo Fresh, kas ir iebūvēts standarta tualetes poda rāmī. Tas tiek aktivizēts atkarībā no telpā izstarotā dabiskā gaismas avota vai arī – kustības laikā.”
Savukārt vannas istabas neatņemama akcenta – spoguļa – meklējumi var beigties ar kādu no Geberit Option variantiem. Visos modeļos ir iestrādāts silts tiešais apgaismojums, dažos modeļos ir arī izlietnes zonas apgaismojums, bet dažos spogulī uzstādītais sensors viegli pielāgojas telpas noskaņai vai konkrētajai situācijai.
Iekārto savu vannas istabu, pielāgojot to visām ikdienas vajadzībām, kopā ar Geberit!