Foto: Publicitātes
Savā maksimālismā un novatoriskajā pieejā jaunie dizaineri rada pārsteidzošus un unikālus dizaina darbus ar pievienoto vērtību! Jau no 6. līdz 8. oktobrim izstādē “Design Isle 2017” Ķīpsalā apskati galda spēli vājredzīgiem cilvēkiem, bērnu ragaviņas pilsētvidei, visurgājēju skrejriteni, barošanas trauku kaķiem un vēl citus unikālus darbus.
Izcils dizains ir tāds, kurā estētika apvienota ar funkcionalitāti, tāpēc ievērības cienīgi ir studentu darbi, kas veidoti, balstoties uz dizaina zinātni un ilgstpējīga dizaina attīstības pamatprincipiem. Piedāvājam iepazīties ar vairākiem inovatīviem darbiem jau tagad!
Bērnu skrejritenis “ŽVIK”
Tagad ar skrejriteni bezbēdnīgi var braukt arī pa bedrainiem lauku ceļiem, granti un zāli – atliek tikai izvēlēties Andas Birģeles skrejriteni “ŽVIK”! Tas ir izgatavots no kvalitatīviem materiāliem, lai būtu izturīgs, vienlaikus arī estētiski pievilcīgs un iekļautos mūsdienu dizaina tendencēs. Stūres kolonnas un pamatnes izgatavošanai izmantots osis, salocīšanas mehānismi izgatavoti no tērauda, bet stūres augstuma regulēšanas detaļas no alumīnija. “ŽVIK” ir cilvēkbērna labākais draugs – ātrs, ērts un uzticams!
Galda spēle cilvēkiem ar redzes traucējumiem
Galda spēles ir lielisks brīvā laika pavadīšanas veids, bet īpaši noderīgas tās ir vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem, kuriem spēles ir nozīmīga rehabilitācijas procesa daļa. Darba autore Māra Skuja ir izveidojusi spēli ar krāsainiem un taktiliem magnētiem, kas piemēroti cilvēkiem ar jebkāda veida redzes traucējumiem – arī ar krāsu aklumu. Neskatoties uz to, ka tā izstrādāta vājredzīgu un neredzīgu cilvēku vajadzībām, spēle ir interesanta jebkuram galda spēļu cienītājam. Uzspēlēt to ir aicināts ikviens arī izstādē “Design Isle”!
Lietussarga konstrukcijas iedvesmots gaismas ķermenis
Laikam ejot, cilvēku prasības ir augušas. Šobrīd ir aktuāli, lai gaismas ķermenis ne tikai sniedz gaismu, bet arī harmoniski iekļaujas vidē kā dizaina objekts. Tāpēc Lauma Rateniece ir metusies izaicinājumā, savienojot lietussarga mehānismu un apgaismojumu vienotā estētiskā objektā. Lietussarga konstrukcija, kas papildināta ar vītnes principu, ļauj mainīt gaismas avotu pozīcijas no sakļauta līdz izplestam stāvoklim. Tādējādi gaismas ķermeni var pielāgot dažādām situācijām un vēlmēm.
Ragaviņas pilsētvidei
Ziemā, dodoties pastaigās ar bērniem, ļoti iemīļots pārvietošanās līdzeklis ir ragaviņas, kas pašiem mazākajiem sagādā daudz prieka. Tomēr nereti ragaviņu izmantošana pilsētvidē var sagādāt neērtības, jo ietves vietām ir pilnībā attīrītas no sniega vai arī ir nepieciešamība uz mirkli ieskriet veikalā. Līga Graudiņa ir izstrādātājusi bērnu ragaviņas, ar kurām ir viegli pārvietoties ziemas laikā un var ērti un viegli pārvarēt šķēršļus, kas ar standarta ragavām ir apgrūtinoši. Ragavas ir aprīkotas ar vienkārši lietojamu, nolaižamu riteņu mehānismu, kas tās ļauj izmantot līdzīgi ratiņiem, turklāt arī iekštelpās.
Bērnu gulta “NapĪ”
Jaunie vecāki novērtēs Anastasijas Žoidas radīto bērnu gultu “NapĪ”. Gultai ir atlokāmas sānu malas, kas ļauj to ērti pielikt pie vecāku gultas. Turklāt kulbu var ielikt statīvā, ērti pārvietot un nolikt vajadzīgajā vietā uz grīdas, gultas, galda vai kur citur. Šī viegli pārnēsājamā tapsētā gulta ir piemērota mazuļiem no dzimšanas līdz 6 mēnešu vecumam.
Barošanas trauks kaķiem
Lienes Dzenes izstrādātais barošanas trauks “MinCo” ir estētisks, funkcionāls, drošs un kvalitatīvs produkts, kas ne tikai apmierina kaķa saimnieka prasības, bet vienlaikus ir arī ergonomisks un komfortabls lietošanā kaķiem. “MinCo” sastāv no trauka, kas pilda glabāšanas funkciju, un bļodiņas, kas paredzētas barībai. Pateicoties universālajam dizainam un krāsu variācijām, tas iekļausies jebkurā interjerā.
“Cits Zars” bērnu koka rotaļlietas un aksesuāri
Starp vairākiem dizaina tehnoloģiskajiem izaicinājumiem varēs apskatīt arī jau plašāku atzinību ieguvušās bērnu koka rotaļlietas un aksesuārus, ko piedāvā Dizaina tehnoloģiju institūta studentu izveidotais uzņēmums “Cits zars”. Šos studentus raksturo nemitīga kustība un meklējumi rotaļu pasaulē, kas atspoguļojas radītajos produktos, galvenokārt – to funkcijā, formā un krāsās. Visi produkti ir rūpīgs roku darbs – no zāģēšanas līdz pat apdarei!
Tie ir tikai daži no inovatīvajiem darbiem, kurus varēs apskatīt RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta studentu tematiskajā ekspozīcijā “RTU dizaina tehnoloģiskie izaicinājumi”. Lieliskus studentu darbus prezentēs arī citas Latvijas dizaina skolas un augstskolas! Dodies uz “Design Isle 2017” un ļaujies pārsteigumiem! Vairāk: www.designisle.lv
Apskatīt izstādes ceļvedi: BALTIC FURNITURE 2017 / DESIGN ISLE 2017
“Design Isle” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 un Latvijas Dizaineru savienība ar Rīgas Tehniskās universitātes atbalstu.
Darbalaiks:
6. un 7. oktobrī 10.00–19.00
8. oktobrī 10.00–17.00
Ieejas biļešu cenas:
Ieejas biļete – 5 EUR
Pensionāriem, studentiem, skolēniem – 4 EUR
Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas
Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2 bērni līdz 18 gadu vecumam) – 12 EUR
Studentu un skolēnu grupas (10+) ieejas biļete – 3 EUR
Nestāvi rindā – pērc biļeti internetā: https://designisle2017.ticketforevent.com/
Vienlaikus ar dizaina izstādi notiks starptautiskā mēbeļu, interjera un apgaismojuma izstāde “Baltic Furniture 2017”.
Apskatīt izstādes ceļvedi: BALTIC FURNITURE 2017 / DESIGN ISLE 2017