Eiropas Savienība ir pieņēmusi lēmumu par Eiropas ēku energoefektivitātes direktīvas standartu saules enerģijas iekārtu uzstādīšanai uz ēku jumtiem. Direktīvas mērķis ir samazināt oglekļa emisijas visās ēkās ES, veicinot saules enerģijas izmantošanu un racionalizēt tās integrāciju būvniecības procesos.
Eiropas ēku energoefektivitātes direktīvas (Energy Performance of Buildings Directive) saules enerģijas standarts paredz, ka jaunuzbūvētām ēkām jābūt aprīkotām ar saules enerģijas iekārtām, ievērojot konkrētus termiņus:
• no 2026. gadam ir jāievieš jaunajām sabiedriskajām, komerciālajām un nedzīvojamām ēkām,
• no 2027. gadam renovējamām nedzīvojamām ēkām,
• no 2029. gadam jaunajām dzīvojamām ēkām,
• līdz 2030. gadam pakāpeniski saules enerģijas ražošanas iekārtas jāuzstāda jebkurām iepriekš uzbūvētām sabiedriskajām ēkām, teikts paziņojumā SolarPower Europe vietnē.
“Atjaunojamo energoresursu enerģija ir svarīgi temati kā individuālajā, tā arī sociālajā līmenī, tāpēc kā vienu no prioritātēm esam izvirzījuši gan ilgtspējīgu produktu iekļaušanu mūsu piedāvājumā, gan uzdevumu mērķtiecīgi samazināt mūsu pašu CO2 radītās emisijas, aizstājot fosilo enerģijas avotu ar mazoglekļa vai nefosiliem resursiem”, saka Gunārs Grāvītis, “Ruukki Products” AS jumtu segumu nodaļas tirdzniecības vadītājs Latvijā.
Viens no jaunākajiem ilgtspējas produktiem, ko Ruukki sāka piedāvāt pērn saviem klientiem ir saules enerģijas jumts jeb gatavs risinājums “divi-vienā”, kur saules fotoelementi jau ir rūpnieciski integrēti Ruukki jumta loksnēs. “Saules enerģijas jumts ir ne tika ilgstpējīga, bet arī estētiska izvēle un nezinātājs nevarēs pat pateikt, ka uz ēkas jumta ir izvietotas saules enerģijas ražošanas iekārtas. Šis risinājums ir lieliski piemērots arī vēsturiskām ēkām, kur var nākties saskarties ar ierobežojumiem uz jumta uzstādāmo saules paneļu gadījumos. Jāpiebilst, ka līdztekus enerģētiskajai neatkarībai, klients iegūst augstas kvalitātes jumtu un elektrostaciju, kuras fotoelementu rūdītā stikla 165 km/h triecientests ir apliecinājis izturību pret ekstrēmiem laikapstākļiem, “ turpina G. Grāvītis. Ja klients izvēlas tomēr uz jumta uzstādāmos saules paneļus, Ruukki piedāvā ziemeļu klimatā pārbaudītus saules paneļu stiprinājumus, kas ir ārkārtīgi droši un izturīgi, un ir piemēroti visa veida, ne tikai metāla jumtiem.
Plānojot jaunas mājas būvniecību un zinot par jumta saules enerģijas ražošanas iekārtu uzstādīšanas termiņiem, māju īpašniekiem jau tagad jāņem vērā pareiza jumta izbūve, lai tie būtu piemēroti saules paneļu uzstādīšanai. Tas nozīmē jumtam jābūt pareizā slīpumā un jāizvēlas saules paneļu stiprināšanai piemērots jumta segums. Metāla jumta seguma priekšrocība ir tā, ka uz šī materiāla saules paneļi ir visvieglāk uzstādāmi.
Jaunpieņemtais Eiropas ēku energoefektivitātes direktīvas standarts veicinās Eiropas enerģētisko neatkarību saskaņā ar REPowerEU plānu un dos spēcīgu uzņēmējdarbības pamatojumu tīrākai ēku nozarei ES. “Šis ir nozīmīgs pavērsiens atjaunojamo energoresursu izmantošanas paātrināšanā. Tas ir gudrs solis ceļā uz nākotni, kad jumta saules enerģijas izmantošana ir tikpat pašsaprotama kā veļas mazgājamās mašīnas iegāde”, uzsver Jans Onsbergs, SolarPower Europe politikas padomnieks.
Vairāk informācijas par Ruukki integrētiem saules enerģijas jumta risinājumiem meklēt šeit.
Apskatīt uzņēmuma profilu | RUUKKI