VillageWatters domājot par Baltijas jūras nākotni, aicina uz semināru "Māja mums katram sava, bet Baltijas jūra viena. Kas notiek ar Baltijas jūru pēc mūsu notekūdeņu novadīšanas tajā?" 20. oktobrī no plkst. 11:00–13:00 Starptautiskā izstāžu kompleksa “Ķīpsala” konferenču zālē Nr.1.
Cilvēku darbība krastā ietekmē Baltijas jūras stāvokli. Laika periodā no 1900. gada Baltijas jūra no barības vielām nabadzīgas jūras ir pārvērtusies par barības vielām bagātu jeb eitrofu jūras vidi. Zinātnieki ir konstatējuši, ka ūdenī izšķīdušā skābekļa daudzums šobrīd ir zemākais pēdējo 1500 gadu laikā. Tā rezultātā Baltijas jūrā ir izveidojusies aptuveni 70 000 km2 liela «mirusī zona», kas turpina paplašināties.
Speciālisti uzskata, ka mainot saimniekošanas veidu, Baltijas jūras stāvokli var uzlabot un to saglabāt arī nākošajām paaudzēm. Un tas attiecas ne tikai uz rūpniecisko un lauksaimniecisko darbību, bet arī uz mūsu ikdienas sadzīves un mājsaimniecības paradumiem.
- Kas ir aļģu ziedēšana, kāpēc tā rodas un kā ietekmē Baltijas jūras stāvokli?
- Kas ir notekūdeņi un kāds ir to sastāvs?
- Kā notekūdeņu novadīšana izmaina jūras stāvokli?
- Ko katrs no mums var darīt, lai uzlabotu Baltijas jūras stāvokli?
Uzzināt vairāk un diskutēt par šiem jautājumiem Jūs varēsiet piedaloties seminārā. Tajā bez VillageWaters projekta vides un notekūdeņu ekspertiem piedalīsies arī Latvijas Hidroekoloģijas institūta jūras pētnieki.
Apmeklējot pasākumu Jums būs iespēja aprunāties ar Baltijas jūras pētniekiem, uzzināt ko vairāk par jūrā noritošajiem procesiem, noskatīties jūras pētnieku izveidoto filmu un iepazīties ar Baltijas jūras zemūdens pasauli, iegūt izziņas materiālu u.c. Savukārt, visu izstādes laiku VillageWaters projekta stendā – M15 – Jums būs iespēja uzdot jautājumus ekspertiem, apskatīt dažādu notekūdeņu attīrīšanas iekārtu modeļus un iepazīties ar to darbību, izmēģināt kā darbojas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izvēles rīks – NAIIR.
Gaidīsim Jūs seminārā un izstādē!