Foto: Publicitātes
Tiesu namu aģentūras (TNA) administratīvās ēkas rekonstrukcijas projekta ietvaros "Moduls Engineering" paveicis apjomīgu iekštelpu remontu, izveidojot ergonomisku un mūsdienīgu darba vidi.
“TNA ir svarīgi plānot un izzināt mūsu nomnieku vajadzības un piedāvāt klienta aktivitātēm un darba organizācijai vispiemērotāko biroja modeli, kā arī telpu rekonstrukcijas projektos izmantot ilgtspējīgus un modernus risinājumus. Ņemot vērā projekta sarežģītību un ēkas vēsturisko nozīmīgumu, kā arī projekta realizācijas īsos termiņus, esmu gandarīta, ka sadarbībā ar “Moduls Engineering” esam ļoti veiksmīgi realizējuši rekonstrukcijas projektu un mums ir izdevies izveidot modernu un mūsdienīgu darba vidi Uzturlīdzekļu garantiju fonda darbiniekiem un apmeklētājiem,” Santa Sausiņa, SIA "Tiesu namu aģentūra" valdes locekle
Vēsturiskajā ēkā Raiņa bulvārī 15, Rīgā pilnībā ir veikta vēsturisko velvju un oriģinālo ķieģeļu sienu atjaunošana, pēc vajadzības pārmūrējot nestabilos ķieģeļu sienu fragmentus, attīrot šuves no birstošās javas, pārklājot ķieģeļus ar speciālu aizsargslāni, tādējādi saglabājot telpās atklātu vēsturisko ķieģeļu mūrējumu.
“Šajā projektā būtiskākais bija izveidot mūsdienīgu un ergonomisku darba vidi, saglabājot ēkas vēsturisko elpu. Tas vienmēr ir izaicinošs process, jo atjaunojot vēsturiskas telpas ir jārēķinās arī ar neplānotām situācijām. Šajā projektā piedāvājot elektrotehniskos un inženiertehniskos risinājumus, ņēmām vērā arī pašreiz pieejamos energoefektīvākos risinājumus,” Kristaps Grīniņš, “Moduls Engineering” valdes loceklis.
Lai nodrošinātu darba apstākļiem atbilstošu vidi, ēkas pagraba stāvā un pirmā stāva telpās uzstādīja stikla starpsienas. Stikla starpsienu izveidošana bija būtiska, lai nodrošinātu maksimāli iespējamā dabīgā apgaismojuma ieplūšanu telpās, kā arī veidojot vēsturiskajās telpās mūsdienīgu interjeru. Savukārt visās telpās ir pilnībā veikta grīdas seguma nomaiņa. Telpās ir veikta grīdu izlīdzināšana ar pašizlīdzinošo masu un ir ieklāts uzņēmumā “Forbo” ražotais linolejs. Tas īpaši izturīgs, augstākās kvalitātes, dabīgs grīdas segums, kas izgatavots no 97% dabīgiem izejmateriāliem, no kuriem 70% ir tādi, kas ātri atjaunojas, turklāt 43% ir otrreizējās pārstrādes izejvielas. Galvenie tā ražošanā izmantotie materiāli ir linsēklu eļļa, ko iegūst no linu augu sēklām, koka milti un džuta, kas ir dabīga pamatne, uz kuras tiek veidots linolejs.
Visā ēkā vecie, nokalpojušie logi ir nomainīti uz kvalitatīviem daudzkameru logiem, kas nodrošina labāku siltumizolāciju un arī āra trokšņu slāpēšanu. Savukārt iekšdurvis telpās ir uzstādītas atbilstoši katras telpas funkcionalitātei vai nu stikla vai kvalitatīvas MDF iekšdurvis.
Ņemot vērā iepriekšējo inženiertīklu stāvokli, visās remontētajās telpās ir pilnībā veikti inženierkomunikāciju tīklu atjaunošanas darbi, nodrošinot to pielāgošanu katras telpas funkcionalitātei. Telpās ir veikta elektronisko sakaru sistēmas un datora tīkla modernizācija, lai nodrošinātu nepieciešamo funkciju izpildi. Darba telpās būtisks ir atbilstošs un kvalitatīvs apgaismojums, tāpēc gaismas risinājumu īstenošanai ir uzstādīti tādu ražotāju kā CHORS, LUCIDE, AROMAS, ZAMBELIS griestu un sienas gaismas ķermeņi, un Siemens gaismas slēdži un rozetes.
Darba videi atbilstošu klimata apstākļu nodrošināšanai un klimata uzlabošanai, telpās veikta mehāniskās ventilācijas sistēmas izveide, kā arī izvietoti kondicionieri un vēsturiskās ēkas interjera konceptam atbilstoši radiatori.
Santehnikas mezglu modernizācija un izveide ir veikta atbilstoši jaunajam telpu plānojumam ēkā. Pilnībā nomainītas santehnikas ierīces un ievērojot telpu vēsturiskā interjera konceptu, ir izvēlēti atbilstoši tehnoloģiskie risinājumi.