Mākslīgais intelekts un mašīnmācīšanās palīdz dizaineriem veikt virkni uzdevumu, padarot projektēšanas procesus ātrākus un efektīvākus, taču reizē rada arī morālus un ētiskus jautājumus par personas datiem, intelektuālā īpašuma izmantošanu un realitātes deformēšanu.
23. novembrī šī gada noslēdzošajā SEGD Riga Chapter diskusijā “Dizains un inovācijas” trīs starptautiski dizaina un inovāciju nozares eksperti dalīsies viedokļos par izaicinājumiem, ieguvumiem un iespējām pasaulē, kas arvien vairāk atkarīga no tehnoloģijām dizainā.
SEGD Riga Chapter “Dizains un inovācijas” būs pēdējais no četriem dizaina studijas H2E organizētajiem pasākumiem, kas pirmo reizi tiks ekskluzīvi veltīts mākslīgā intelekta tēmai. Diskusijas dalībnieki pārrunās tādus jautājumus kā neobjektivitāte, privātuma un maldināšanas izaicinājumi, kā arī intelektuālā īpašuma un autortiesības, un nodarbinātības izaicinājumi izaicināju un tam, kā jaunie tehnoloģiskie rīki ietekmēs dizaina profesionāļus šodien un nākotnē.
Diskusijā piedalīsies trīs dizaina un inovāciju jomas eksperti no Latvijas, Īrijas un Igaunijas.
Profesors Džons O’Konors (John O’Connor) (Īrija) ir Eiropas Universitātes stratēģiskais direktors. Kopš 2009. gada OĶonors vada moduli “Virtuālā vide: Vai pietiek ar vienu dzīvi?” TU Dublinas Tehnoloģiju universitātē un bieži uzstājas publiski par izglītību metaversā. Pasākuma ietvaros profesors runās par cilvēka atbildību mākslīgā intelekta tehnoloģiju attīstībā un nepieciešamību saglabāt cilvēcību, strādājot ar ievērojamāko un reizē bīstamāko rīku, ko cilvēks ir radījis.
Kristaps Banga ir IT uzņēmuma Accenture inovāciju vadītājs Latvijā, inovators ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi biznesa vadības, konsultāciju, inovāciju un mārketinga jomā. Kristaps dalīsies praktiskos piemēros, kā tehnoloģijas var izmantot labiem mērķiem, kombinējot mākslīgo intelektu ar gudro dizainu.
Igaunijas vadošās dizaina stratēģijas studijas “Velvet’ dibinātājs Janno Sīmārs (Janno Siimar) (Igaunija) dalīsies pieredzē par mākslīgā intelekta izmantošanu dažādos dizaina projektos ilgākā laika posmā. Janno stāsta centrā ir jautājums – Vai es esmu kļuvis labāks tajā, ko daru, izmantojot mākslīgo intelektu?
SEGD Riga Chapter diskusijas “Dizains un inovācijas” moderatore: Dr.art. Aija Freimane – lektore un dizaina pētniece, Dublinas Tehnoloģiskās universitātes Mākslas un dizaina skolas pasniedzēja, kā arī ir SEGD Rīgas nodaļas līdzpriekšsēdētāja.
Diskusija norisināsies 23. novembrī plkst. 16.00 tiešsaistē Zoom. Saite uz diskusiju ir pieejama: https://ej.uz/SEGD_AI. Diskusiju “Dizains un inovācijas” organizē SEGD Riga Chapter un dizaina studija H2E ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Pasākuma valoda: angļu.
Par SEGD Riga Chpater:
“SEGD Riga Chapter” 2020. gada sākumā izveidoja dizaina birojs “H2E”, atsaucoties uz starptautiskās profesionālās bezpeļņas organizācijas SEGD uzaicinājumu. Tā mērķis ir veicināt Latvijas dizaina attīstību un atpazīstamību lokālā un starptautiskā līmenī. Viens no galvenajiem “SEGD Riga Chapter” uzdevumiem ir veidot pieredzes apmaiņas un izglītojošus pasākumus dizaina jomas profesionāļiem un interesentiem, un veicināt diskusiju par kvalitatīvu dizainu plašākā sabiedrībā, radot augstvērtīgu dizaina pieprasījumu.
SEGD ir pasaulē vadošā pieredzes dizaina kopiena un apvieno starpdisciplinārus nozares profesionāļus, lai plānotu, dizainētu un veidotu pieredzi, kas kas vairo cilvēka piederības sajūtu vietai. SEGD jau 50 gadus visā pasaulē apvieno vairāk kā 2000 biedrus, kuru vidū ir arhitekti, grafikas dizaineri, interjera dizaineri, industriālie un digitālie dizaineri, zīmola un pieredzes veidotāji, ražotāji un mācībspēki.