Saule, jūra, atpūta un dzīves skaisto mirkļu baudīšana ir jēdzieni, ar kuriem cilvēkiem saistās Saulkrasti. Sezonas laikā te iedzīvotāju un apmeklētāju skaits palielinās daudzkārtīgi un aktuāla kļūst iespējamā uzturēšanās kūrortpilsētā.
Ņemot vērā šīs patiesības, radās iecere būvēt ērtu, mūsdienīgu atpūtas namiņu, kuru piedāvāt ciemiņiem - ģimenes locekļiem, radiem un draugiem. Ieceres realizācijai ir izvēlēts esošā, 1154m² lielā zemes gabala Ziemeļu gals. Ēka atrodas liela ozola paēnā, brandmūri izvietojot uz zemes gabala robežas. Ēkas iemītniekiem nodalīts neliels zemes gabals, kas izvietojas ēkas priekšā, dienvidu - dienvidaustrumu pusē. Celtniecības procesā maksimāli saglabāti augošie koki un krūmi, ļaujot viesiem izbaudīt jasmīnu un liepziedu smaržu.
Celtnes ārējais veidols raksturīgs Saulkrastiem - divstāvu celtne ar vertikālu koka apdari. Ēkas īpašo raksturu rada gaišas tonalitātes ieejas nojume ar dekoratīvo kolonādi, kas kontrastē ar fasādes tumši zilo krāsojumu, kā arī plašie stiklojumi.
Ņemot vērā nelielo iecerei atvēlēto zemes gabalu, tā formu, sarkanās līnijas un ielas tuvumu, sākotnējais uzdevums bija radīt ļoti kompaktu, ergonomisku, racionālu plānojumu, kurā tomēr iekļauts viss komfortablai dzīvei nepieciešamais, par mērķauditoriju izvēloties vienu ģimeni. Ņemot vērā mūsdienu darba tirgus tendences, īpaša loma tiek veltīta arī darba iespējām. Vides komfortu rada divstāvu ēkas telpiskā vienotība.
Nelielā ēkas kopējā platība 61,8 m² rada nepieciešamību ļoti racionālam un pārdomātam telpu iekārtojumam, kas arī ļoti veiksmīgi atrisināts kā guļamtelpā un mezanīna līmenī, tā virtuvē - dzīvojamajā istabā.
Būvē daudz domāts par detaļu kvalitāti un kultūru, to attiecinot gan uz konstruktīvām detaļām - kā kolonnu formām un balsta mezgliem, tā kāpņu un virtuves risinājumiem. Īpašu sajūtu rada ēkas ziemeļu sienā ievietotā I. Kārkluvalkas veidotā vitrāža, kuru visā greznumā var skatīt rietošās saules staros, kā arī otrā stāva darba virsma ar tajā iedrukātajām 50-o. gadu arhitektūras fakultātes studentu skicēm un zīmējumiem, kam ir arī sentimentāla nozīme.
Konstruktīvi ēka ir koka karkasa būve, kas kombinēta ar vieglbetona (Bauroc) brandmūri pa zemes gabala robežu un ap plānoto pirts telpu. Ārsienu konstrukcijas atbilst augstām energoefektivitātes prasībām. Starpstāvu pārsegums un jumta kostrukcija arī ir no koka.
Ēkas apkuri un dzesēšanu nodrošina gaiss - ūdens tipa siltumsūknis (SIA “Cool Heating”). Ekonomisku, mūsdienīgu vēdināšanu, kas balstīta uz telpu gaisa analīzi un racionālu siltuma izvadi, nodrošina sistēma “Healthbox” (SIA “Motiva Latvija”). Īpašu noskaņu rada ēkas centrā izvietotā ķieģeļu malkas krāsns, kura nepieciešamības gadījumā ir spējīga aizvietot visas ēkas modernās apkures sistēmas.
Saulkrastu Atpūtas namiņš ir paraugs tam, kā gan pašu spēkiem, gan sadarbojoties ar vietējiem amatniekiem, īstenojama iecere, par kuru priecājas kā viesi, tā garāmgājēji.
Nozīmīgākie apakšuzņēmēji, partneri:
Būvprojekts: AR, GP- SIA GSA projekts”
Būvkonstrukciju projekts: A.Ivuškāns;
Alumīnija logi un durvis: SIA Alutrade
Siltumsūknis, apkures un dzesēšanas sistēmas: SIA Cool Heating
Fasādes apdare: SIA Woodpainters.lv
Vēdināšanas sistēmas: SIA Motiva Latvija
Iekšdurvis, logi: SIA Mežmaļi +
Kāpņu margas: SIA DM Construction
Sienu apdare, žalūzijas: SIA DG Multifabrika
Būvgaldniecība, mēbeļu galdniecība: R.Bartaševičs