Lai noturētu vai piesaistītu kvalificētus darbiniekus, arvien vairāk darba devēju saprot, ka ir jārada vide, kurā cilvēkiem ir patīkami atrasties. Tas nozīmē modernu biroja dizainu un pārdomātu iekārtojumu, kurā, bez tiešo darba pienākumu veikšanai nepieciešamā aprīkojuma, ir padomāts arī par vietām, kur socializēties, atpūsties vai darboties nelielās komandās. New Hanza biroju ēkā Rīgā, M. Tāla ielā 1, šo visu tagad var atļauties nomnieki, jo ēkas 2. stāvā, nepilnu 500 kvadrātmetru platībā, ir izbūvētas un iekārtotas kopstrādes telpas, kas pieejamas ikvienam ēkas nomniekam.
Projekta plānošanas stadijā tika izveidotas vairākas plānojuma versijas, kuru izstrādē piedalījās attīstītājs un dizaina studijas RADADARA profesionāļu komanda. Telpu plānojuma koncepcijas mērķis bija nodalīt divas zonas, lai vienā no tām vienlaicīgi varētu norisināties pasākumi ar ēdināšanu un atpūtas zona (konferences, apmācības, semināri u.tml.), bet otrā biroja daļā turpinātos ikdienas darbi (sanāksmju telpas, darbs individuāli vai komandā).
Telpās ir izbūvēts atvērtā tipa birojs ar 9 darba vietām un bērnu izklaides zonu, konferenču zāle, kas var uzņemt līdz pat 60 personām, sešas mazākas pārrunu telpas, relaksācijas telpa, kā arī kopstrādes telpu atpūtas zona ar virtuvi.
Interjera arhitektūras koncepcija izstrādāta, lai telpās nodrošinātu augstu akustisko, apgaismojuma un vides komfortu. Telpu apdarē izmantoti ilgmūžīgi un videi draudzīgi risinājumi, piemēram, Ecophon Industry un Illy akustiskie griestu paneļi, Interface paklāju grīdas segums, Gerflor Attraction vinila segums un Zilenzio sienu akustiskie paneļi. Savukārt mēbeļu koncepcijas mērķis bija radīt mājīgu viesistabas sajūtu, ļaujot lietotājiem relaksēties dažādās atpūtas zonās – virtuvē ar pusdienošanas vietu, atpūtas zonā ar dažāda izmēra un pielietošanas veida sēdmēbelēm, meditācijas, īslaicīgas atpūtas un klusuma telpā ar gaismas krāsu terapiju. Darba zonas tika izveidotas tā, lai tās būtu atraktīvas un veicinātu jaunus enerģijas impulsus produktivitātei.
Atpūtas zonā īpaša uzmanība pievērsta virtuvei. "Visbiežāk birojos virtuves tiek veidotas kā mazas kabatiņas, kur darbiniekiem nav pat īsti kur apsēsties. Mēs vēlējāmies radīt iedvesmojošu vidi, kur mierīgā gaisotnē varētu paēst līdzpaņemtās vai pasūtītās pusdienas," stāsta projekta dizainere Anete Šalma. Tā kā virtuves zona atrodas ēkas dziļumā, kur ir maz dabīgās gaismas, interjerā apzināti ienestas košas krāsas, lai radītu dzīvīgumu. Telpās plaši izmantoti dabīgie augi, un arī ēku ieskauj apstādījumi, kas imitē dabisko pļavu. Iedvesmojoties no šī koncepta, ukraiņu māksliniece Ludmila Natsvlišvilli (Liudmyla Natsvlishvili) virtuves zonā radīja sienu zīmējumu, kas atsaucas uz dabas elementiem un krāsu gammu, pielāgojot to kopējai interjera paletei.
Centrālajā atpūtas zonā kā mājīguma radīšanai patīkams akcents izveidots liels grāmatplaukts. Lai darbinieki varētu atvilkt elpu pēc saspringtiem darba mirkļiem un mainīt fokusu, šeit iekārtota arī speciāla atvilktne grāmatām – lasīšanai un savstarpējai lasāmvielas apmaiņai. Lielākā daļa mēbeļu kopstrādes birojā ir pašu dizainētas un individuāli izgatavotas galdniecībā MD Noass.
Košās mīkstās mēbeles sarkanajā un sinepes tonī ir gan viens no elementiem, kas telpā ienes rotaļīgu izjūtu, gan arī sasaucas ar ēkas kopējā interjera stilistiku un krāsu gammu. Ērtie dīvāni un polsterētās mēbeles izvēlētas no itāļu ražotāja Lacividina, Scab, True Design un zviedru ražotāja Zilenzio.
Ar radošu pieeju un uzmanību pret detaļām, RADADARA dizaineru komandai ir izdevies radīt telpas, kas ne tikai atbilst visām mūsdienu darba videi nepieciešamajām prasībām, bet arī piedāvā estētisku un patīkamu darba pieredzi. Šīs telpas ir ideāls piemērs tam, kā dizains var veicināt produktivitāti un labbūtību, radot darba vidi, kurā darbinieki jūtas iedvesmoti un motivēti.